Detox Green Clay Mask

50 ml

kód produktu DGCM/1

Detoxikačná maska so zeleným ílom na čistenie, obnovu rovnováhy a zdravej farby pleti. 20-minútové domáce ošetrenie na detoxikáciu pleti, ktoré upravuje narušené procesy a obnovuje rovnováhu.

Cena: 26,48 
Značka:DGCM/1

Popis

Detoxikačná maska so zeleným ílom na čistenie, obnovu rovnováhy a zdravej farby pleti.
20-minútové domáce ošetrenie na detoxikáciu pleti, ktoré upravuje narušené procesy a obnovuje rovnováhu. Pleť je po použití Detox Green Clay Mask hladká, pružná, vyžaruje vitalitu a má zdravú farbu.
Výsledky používania masky sú zásluhou synergistického účinku niekoľkých jedinečných aktívnych zložiek: dvoch druhov ílu – zeleného a bieleho, bakuchiolu, kombuchy, spiruliny a peptidov rybieho kolagénu v Biopeptide Complex.
Táto maska vďaka vysokému obsahu účinných látok s hĺbkovým čistiacim a detoxikačným účinkom detoxikuje pokožku, obnovuje jej rovnováhu, a tým ju posilňuje. Bohatý obsah mikroelementov prírodného pôvodu podporuje remineralizáciu a výživu.
Látky s antioxidačným účinkom redukujú množstvo voľných radikálov v koži, spomaľujú proces starnutia, zvyšujú vitalitu pleti a dodávajú jej energiu na regeneráciu.
Aplikovaná na znečistenú, hypersenzitívnu pleť upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenia.
V prípade mastnej, problematickej pleti absorbuje nadmerného množstvo kožného mazu, pomáha regulovať jeho tvorbu a zmatňuje pleť.

Výhody :

Vďaka synergii aktívnych látok
  • vyhladzuje, spevňuje dodáva pleti energiu a vitalitu
  • detoxikuje a remineralizuje pokožku
  • znižuje množstvo voľných radikálov v koži, a tým spomaľuje proces starnutia
  • upokojuje hypersenzitívnu pleť, zmierňuje sčervenanie
  • absorbuje kožný maz, odmasťuje a zmatňuje

Zloženie :

Bakuchiol rastlinný retinol – zlupuje, zjednocuje farebný tón, má antibakteriálny účinok.
Bakuchiol je vo forme retinoidu, ktorý na rozdiel od retinolu nespôsobuje fotosenzibilizáciu a nedráždi pokožku. Zlupujúci účinok zabezpečuje zjednotenie farebného tónu pleti, pomáha odstraňovať pigmentové škvrny, omladzuje a rozjasňuje pokožku.  Má upokojujúci účinok, zmierňuje podráždenie.
Kombucha – má antioxidačný a antibakteriálny účinok,  remineralizuje, spomaľuje starnutie pokožky.
Kombucha – zložka získaná fermentáciou čierneho čaju pôsobením čajovej huby. Je bohatá na antioxidačné polyfenoly a minerálne látky: meď, železo, mangán, draslík a zinok, vďaka ktorým remineralizuje pokožku a posilňuje jej odolnosť. Ako prírodné probiotikum chráni  mikrobióm pokožky a stará sa o jej rovnováhu.
Má antibakteriálne a detoxikačné vlastnosti – čistí pleť, reguluje tvorbu kožného mazu, pomáha zabraňovať podráždeniu, tvorbe vyrážok či akné v pubertálnom aj zrelom veku.
Zelený íl – čistia, majú regulačný, antioxidačný a antibakteriálny účinok, remineralizujú, vyhladzujú.
Zelený íl má skvelé čistiace vlastnosti: odstraňuje  nadmerné množstvo kožného mazu, jemne zlupuje, sťahuje a tonizuje – obnovuje rovnováhu pokožky.
Je bohatý na minerály ktoré dodáva pokožke: oxid kremičitý, oxid hlinitý, vápnik, draslík a horčík. Za zelenú farbu vďačí chlorofylu, jednému zo silnejších antioxidantov, zodpovedných za detoxikáciu a spomalenie procesov starnutia kože.
Biely íl – čistia, majú regulačný, antioxidačný a antibakteriálny účinok, remineralizujú, vyhladzujú.
Biely íl ako zdroj mikroelementov, ktoré sú nevyhnutné pre pokožku (kremík, horčík, draslík, vápnik, zinok, hliník, železo), má výživný a posilňujúci účinok. Čistí póry, odstraňuje komedóny a nadmerné množstvo kožného mazu, a zároveň zmierňuje podráždenie, upokojuje a zlepšuje farebný tón pleti. Zanechá pleť hladkú a vláčnu na dotyk.
Biopeptide Complex – regeneruje, upokojuje podráždenie, stimuluje tvorbu elastínu, kolagénu a HSP proteínov.
Frakcie peptidov rybieho kolagénu a aminokyseliny sú regeneračným a výživným koktailom pre pokožku. Dosiahneme tak efekt posilnenia a spevnenia pleti, okrem iného vďaka podpore tvorby kolagénu a elastínu. Z hľadiska synergistického účinku zložiek masky je mimoriadne dôležitá aktivácia HSP proteínov (heat shock proteins), s ktorou súvisia upokojujúce a ochranné účinky Biopeptide Complex.
Spirulina – má antioxidačný účinok, dodáva vitalitu, zvyšuje elasticitu, stimuluje mikrocirkuláciu.
Spirulina je modro-zelená riasa, za ktorej farbu je zodpovedný chlorofyl, známy svojím antioxidačným a detoxikačným účinkom. Spirulina  má výživné vlastnosti vďaka vysokému obsahu proteínov, aminokyselín, vitamínov A, C, E a vitamínov skupiny B, minerálov (draslík, horčík, železo, vápnik, selén, zinok) ako aj mastných kyselín, vrátane cennej GLA (kyseliny gama-linolénovej). Spirulina ako zložka masky zmierňuje príznaky únavy, zvyšuje elasticitu pleti a stimuluje mikrocirkuláciu.
INCI: Aqua, Kaolin, Illite, Bentonite, Glycerin, Montmorillonite, Bakuchiol, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Collagen, Elastin, Collagen Amino Acids, Elastin Amino Acids, Arginine/Lysine Polypeptide, Palmitoyl Oligopeptide, Spirulina Maxima Extract, Tocopherol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sucrose, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, CI 75810

Použitie :

Aplikujte tenkú vrstvu masky na očistenú pokožku celej tváre alebo (ak máte zmiešanú pleť) iba na mastnú T-zónu, ktorá vyžaduje čistenie (čelo, nos, brada). Vyhnite sa okoliu očí.
Nechajte pôsobiť približne 20 min., aby mohli zložky masky rozvinúť svoj účinok. Maska zaschne a vytvorí matný film na pokožke.
Po uplynutí uvedenej doby pôsobenia premasírujte pokožku pokrytú maskou dlaňami zvlhčenými vodou, a následne dôkladne opláchnite zvyšky masky. Osušte pleť čistým uterákom a použitie obľúbený pleťový krém. Pre ešte lepšie výsledky aplikujte pred použitím krému peptidové sérum v spreji Biopeptide Serum Spray.
Používajte raz za 7-10 dní, ak
  • Vaša pleť má šedý nádych, je nedostatočne okysličená, unavená, bez života
  • Vaša pleť potrebuje vyhladenie a napnutie
  • je Vaša pleť sčervenaná, náchylná na zápaly
Používajte raz za 5-6 dní, ak
  • je Vaša pleť nečistá, so sklonom k tvorbe vyrážok a komedónov
  • je Vaša pleť mastná alebo zmiešaná