Holistic Peptide Complex

30 sachets

kód produktu NHPCS/1

Nový Holistic Peptide Complex obsahuje  špeciálnu kompozíciu aktívnych zložiek prémiovej kvality, ktorých úlohou je prispievať k správnemu fungovaniu imunitného systému, zmierňovať škodlivé pôsobenie voľných radikálov, a teda stimulovať obranyschopnosť celého organizmu v rámci prevencie a v súlade s holistickým prístupom k zdraviu.

Cena: 82,10 
Značka:NHPCS/1

Popis

Vnímanie ľudského organizmu ako nedeliteľného celku, ktorého jednotlivé časti sa vzájomne ovplyvňujú a treba dbať na ich rovnováhu – to je základ holistického (celostného) prístupu k zdraviu. Podľa jeho princípov sa musíme pravidelne starať o celý organizmus a neobmedzovať sa jedine na reakciu na oslabenie konkrétnych častí.

Nový Holistic Peptide Complex obsahuje špeciálnu kompozíciu aktívnych zložiek prémiovej kvality, ktorých úlohou je prispievať k správnemu fungovaniu imunitného systému, zmierňovať škodlivé pôsobenie voľných radikálov, a teda stimulovať obranyschopnosť celého organizmu v rámci prevencie a v súlade s holistickým prístupom k zdraviu.

Základom receptúry Holistic Peptide Complex je lyofilizovaný rybí kolagén, ktorý je zdrojom vysoko kvalitných bielkovín v podobe bioaktívnych peptidov rybieho kolagénu (300 mg v každej dávke prípravku).

 

Výhody :

Čo je dobré vedieť?
 • Kolagén je jednou zo základných bielkovín v organizme, je súčasťou rôznych tkanív, napr. kože, šliach, svalov, väzív a ciev,  a taktiež očí a zubov. Plní štrukturálnu funkciu prakticky v celom organizme.
 • Kolagén sa neustále syntetizuje a degraduje. Schopnosť obnovy jeho vlákien v priebehu rokov klesá, či dokonca úplne zaniká.  Štruktúry sa stenčujú a rozpadajú sa, a úbytok kolagénu po 40. roku života môže predstavovať až  1% ročne. Táto hodnota sa zvyšuje v dôsledku pôsobenia iných faktorov, ako napr. nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie či slnečné žiarenie.
 • Sila a odolnosť organizmu, tvorená z 1/3 kolagénovým proteínom,  sa s vekom znižuje.   Dopĺňanie hodnotného kolagénového proteínu môže prispieť k celkovému zlepšeniu kondície. Holistic Peptide Complex obsahuje až 300 mg lyofilizovaného kolagénu v dennej odporúčanej dávke.
 • Surovina získaná z rybích koží obsahuje mimoriadne vysoké množstvo signálnych peptidov. Extrakcia vody zo suroviny metódou lyofilizácie bez pôsobenia vysokých teplôt  spôsobuje najmenšiu zmenu jeho vnútornej štruktúry.  Lyofilizované bunky vytvárajú štruktúru podobnú špongii a dutiny rýchlo absorbujú vlhkosť po vložení do vody. Je to mimoriadne dôležité v prípade rybieho kolagénu, ktorý obsahuje jemné signálne peptidy.
 • Prípravok obsahuje zložku astaxantín zo sladkovodnej riasy Haematococcus pluvialis, ktorá sa pokladá za jeho najbohatší zdroj.  Ako vysokokvalitný antioxidant podporuje zdravie, chráni pred oxidačným stresom a pomáha udržiavať stav homeostázy.
 • Súčasťou zloženia je extrakt z plodov brusnice čučoriedkovej (Vaccinium myrtillus), ktorý podporuje antioxidačný účinok prípravku a navyše podporuje zdravie očí,  srdcovo-cievneho systému a pomáha chrániť tráviaci trakt.
 • Pečiarka mandľová – Agaricus (Agaricus blazei Murill) podporuje prirodzenú obranyschopnosť, a teda podporuje fungovanie imunitného systému organizmu.
 • Stimulácia a podpora imunitného systému je aj úlohou Maitake (Grifola frondosa). Na Slovensku je známa aj pod názvom trsovnica lupeňovitá a v čínskej medicíne, v ktorej sa využíva už po stáročia, sa pokladá za „vitálnu hubu”.
 • Reishi (Ganoderma lucidum), huba známa pod názvom lesklokôrovka obyčajná, je ďalšou zložkou prípravku s priaznivým účinkom  na imunitný systém.
 • Kurkumín ako antioxidant chráni DNA, proteíny a lipidy proti oxidačnému poškodeniu. A kurkuma, čiže kurkumovník dlhý (Curcuma longa L.), z ktorého podzemku sa získava, je rastlinou s mnohými priaznivými účinkami na zdravie. Okrem preukázaného  protizápalového účinku pozitívne ovplyvňuje aj funkciu dýchacieho, nervového a srdcovocievneho  systému, pečene, a taktiež stav pokožky, kĺbov a kostí.
 • Neodmysliteľným spoločníkom kurkumínu je piperín z čierneho korenia (Piper nigrum L.), ktorý zvyšuje účinok kurkumínu a jeho antioxidačný potenciál a stimuluje vstrebávanie živín z tráviaceho traktu.

Zloženie :

ZLOŽENIE
Extrakt z trsovnice lupeňovitej (Maitake, Grifola frondosa), extrakt z lesklokôrovky obyčajnej  (Reishi, Ganoderma lucidum),  arómy, extrakt z plodov brusnice čučoriedkovej (Vaccinium myrtillus), lyofilizovaný rybí kolagén s hráškom, vitamín C (kyselina L-askorbová), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), extrakt z pečiarky mandľovej (Agaricus, Agaricus blazei), extrakt z podzemku kurkumovníka dlhého (Curcuma longa L.) so štandardizovaným obsahom 95% kurkumínu, extrakt z arónie čiernoplodej (Aronia melanocarpa), extrakt zo sladkovodnej riasy Haematococcus pluvialis so štandardizovaným obsahom 2% astaxantínu, extrakt z plodu piepra čierneho (Piper nigrum L.)   so štandardizovaným obsahom 95% piperínu

Použitie :

ODPORÚČANÁ DENNÁ DÁVKA NEVYHNUTNÁ NA DOSIAHNUTIE PRIAZNIVÝCH ÚČINKOV PRÍPRAVKU

Obsah 1 vrecúška – 2,9 g rozpustiť v 150 ml vody, zamiešať a skonzumovať bezprostredne po príprave. Odporučená ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie: Rozpúšťanie výživového doplnku s kolagénom vo vode

Prášok môže po pridaní do vody priľnúť k stene nádoby, alebo sa úplne nerozpustí. Je to normálny jav, spôsobený množstvom a vlastnosťami prírodných látok použitých na výrobu výživového doplnku. Prírodný kolagén sa veľmi slabo rozpúšťa vo vode a organických rozpúšťadlách.

Na dosiahnutie homogénnej konzistencie nápoja použite napeňovač mlieka, mixér, alebo premiešajte dávku produktu v uzavretej fľaši intenzívnym pretrepaním.

Pozor! Nemiešajte výživový doplnok s teplou alebo horúcou vodou! Pri vyššej teplote sa rozpadnú jemné signálne peptidy, kolagén sa čiastočne rozpustí a vytvorí želatínu; v dôsledku zahrievania dochádza k denaturácii kolagénu.